Aktualności

Wersja 0.8.3 została już wprowadzona

2013-01-17 11:40:32, komentarzy: 0

Aktualizacja do wersji 0.8.3 jest już dostępna, a wraz z nią pojawiła się długo wyczekiwana flota chińskich pojazdów. Zobaczcie, jakie pojazdy czekają na Was w garażach!

 

CHIŃSKIE DRZEWO TECHNOLOGICZNE – OMÓWIENI

  

Chińscy inżynierowie połączyli najlepsze cechy istniejących pojazdów innych krajów, jednocześnie modernizując i usprawniając zastosowane w nich technologie. W wyniku ich prac powstały unikatowe konstrukcje, uznawane za jedne najniebezpieczniejszych czołgów swoich czasów. Chińska flota pancerna łączy najlepsze cechy zagranicznych odpowiedników: manewrowość amerykańskich pojazdów, brytyjską celność, szybkostrzelność francuskich maszyn oraz radziecką siłę ognia.

To podejście do adaptacji i modernizacji pojazdów pancernych innych krajów zostało odzwierciedlone w nowym chińskim drzewie technologicznym, które składa się z 17 pojazdów pancernych.

Wszystkie chińskie czołgi dostępne w grze World of Tanks można podzielić na trzy główne grupy, odpowiadające pochodzeniu poszczególnych pojazdów.

 1. Pierwsza z nich składa się z pojazdów importowanych . Grupa ta zawiera wszystkie czołgi, które zostały zakupione lub otrzymane od sojuszników, bądź też zdobyte podczas walki. Innymi słowy, są to pojazdy, które nie zostały skonstruowane w Chinach. W skład tej grupy wchodzi większość pojazdów z pierwszych siedmiu poziomów. Nazwy tych czołgów zawierają nazwy oryginalnych pojazdów lub nawet są z nimi identyczne.
 2. Druga grupa to pojazdy prototypowe . Z łatwością rozpoznacie te czołgi po ich nazwach, które składają się wyłącznie z cyfr.
 3. W trzeciej grupie znajdują się czołgi, które zostały skonstruowane na potrzeby testów rządowych . Nazwy tych pojazdów składają się z liter „WZ” umieszczonych przed ciągiem cyfr.

Ostatecznie do czynnej służby w armii chińskiej trafiły wyłącznie Typ 59 (WZ-120), Typ 58 i Typ 97 Chi-Ha.

 

 GŁÓWNE CECHY NOWEGO DRZEWA

Siła ognia chińskich czołgów jest bardzo zróżnicowana, a ich mobilność doskonała, dzięki czemu mogą one pełnić różne role na polu bitwy.

Chińskie drzewo technologiczne wyróżnia się tym, że zawiera czołgi lekkie aż do VIII poziomu , które są doskonałymi zwiadowcami na polu walki. W grze istniały już podobne pojazdy bojowe (w tym francuski czołg lekki VIII poziomu AMX 13 90), ale w przeciwieństwie do nich, chińskie czołgi lekkie nie są wyposażone w automatyczny mechanizm ładujący.

Podstawowymi zaletami chińskich czołgów średnich są ich działa, które powodują olbrzymie uszkodzenia i wieże, których kształt sprzyja rykoszetom , a także gruby pancerz .

Podsumowując:

Czołgi lekki (Poziomy VI-VIII)

(Renault NC-31, VAE Typ B, M5A1 Stuart) 59-16, WZ131, WZ-132.

 • Niski profil
 • Doskonała dynamika
 • Dobre uzbrojenie, porównywalne z czołgami średnimi
 • Niewielki ciężar
 • Cienki pancerz

Czołgi średnie (Poziomy VII-X)

(Typ T-34) Typ 58, T-34-1, T-34-2, WZ-120, 121

 • Duże uszkodzenia zadawane jednym trafieniem
 • Dobre opancerzenie wieży czołgowej

Czołgi ciężkie (Poziomy VII-X)

IS-2, 110, WZ-111 1-4, 113

 • Grubsze opancerzenie od radzieckich poprzedników
 • Szybkostrzelne działa (o szybkostrzelności podobnej do dział czołgów średnich)
 • Wrażliwy pancerz boczny
 

Czy jesteście gotowi ruszyć do boju w chińskich maszynach? Następnym czołgiem miesiąca będzie jeden z nowych chińskich pojazdów – WZ-131 . Jest to model krajowej produkcji. Gracze grający tym czołgiem w lutym będą otrzymywać standardowy bonus do kredytów. Czas zdobywać następne poziomy! 

 

 

 

Źródło: World of Tanks


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron internetowych - przetestuj